امروز:

شناسایی سالانه 100 کودک مبتلا به سرطان در خوزستان

رییس بیمارستان فوق تخصصی شفا اهواز گفت: سرطان کودکان بخش کوچکی از سرطان‌ها را تشکیل می‌دهد و سالانه 100 مورد جدید سرطان کودکان در خوزستان تشخیص داده می‌شود که عمده این سرطان‌ها سیستم خون، غدد لنفاوی، سرطان کلیه و سرطان‌های سایر اعضای بدن هستند.
 

دکتر بیژن کیخایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: سرطان یکی سه بیماری‌های اول کشور است که بار این بیماری هزینه‌های زیادی بر اقتصاد کشور وارد می‌کند.
 

وی ادامه داد: خوشبختانه سرطان کودکان هر چند در ابتدا از نظر روحی و روانی صدماتی را به والدین وارد می‌کند ولی در بیشتر موارد جزو گروه شفا یافتگان محسوب می‌شود و با درمان‌های جدیدی که وجود دارد، می‌توان واژه "علاج" را برای بیماری سرطان کودکان به کار برد.
 

کیخایی افزود: کودکان بهبود یافته، کودکان دهه دوم و سوم هستند که تشکیل خانواده داده و اکنون دارای زندگی عادی می‌باشند. خوشبختانه بیشتر کودکان مبتلا به سرطان با درمان‌های جدید بهبود می‌یابند.
 

وی اظهار کرد: از زمانی که بیمارستان شفا در استان آغاز به کار کرد و حتی پیش از آن که بخشی از بیمارستان گلستان بود. بیمارستان فوق تخصصی شفا بیمارستانی منحصر به فرد است که اشعه رادیوتراپی آن مجهز به مدرن‌ترین دستگاه‌های دنیاست. بیمارستان فوق تخصصی شفا و رادیوتراپی بیمارستان گلستان دستیار تخصصی و فوق تخصصی پرورش می‌دهد و از این نظر نیز در کشور منحصر به فرد شده است.
 

رییس بیمارستان شفا اهواز گفت: بخش پیوند این بیمارستان نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود که می‌تواند در منطقه خدمات بسیار خوبی در زمینه پیوند ارایه دهد. البته خوزستان استان‌های ایلام، لرستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد و تا حدودی کشور عراق را نیز پوشش می‌دهد. 
 

کیخایی ادامه داد: درمان سرطان و به خصوص سرطان کودکان، یک کار تیمی است که نقش حمایتی خانواده در راس قرار دارد. والدین از نظر روحی، بهداشت و تغذیه فرزند خود، می‌توانند نقش یک حامی را برای فرزندشان داشته باشند.
 

وی ادامه داد: طبیعی است که وقتی به خانواده اعلام می‌شود کودکشان مبتلا به سرطان است دچار شوک می‌شوند ولی باید هر چه زودتر خود را احیا و نقش حمایتی خود را در بهبود فرزندشان ایفا کنند.
 

رییس بیمارستان شفا اهواز گفت: کادر پرستاری مجرب، گروه تغذیه، بهداشت روان، رادیوتراپی و پیوند و همچنین پزشکان متخصص به صورت شبانه‌روزی در خدمت خانواده هستند و همه دست به دست هم می‌دهند تا کودک بهبود یابد و به آغوش خانواده بازگردد.
 

وی گفت: سرطان جزء بیماری‌هایی است که بار اقتصادی سنگینی را تحمیل می‌کند و دولت به تنهایی نمی‌تواند هزینه را پرداخت کند و با توجه به اینکه بیشتر کودکان سرطانی از خانواده‌های کم‌درآمد هستند و در سبد خانواده خود پولی برای درمان ذخیره ندارند، از خیرین که همچون گذشته یاری‌گر همه بوده‌اند، درخواست می‌کنیم به یاری کودکان مبتلا به سرطان بشتابند.
 

کیخایی در پایان نیز از همه خیرین درخواست کرد که از بیمارستان شفا بخش کودکان سرطانی و بالغان سرطانی بازدید کنند تا از نزدیک با این افراد آشنا شوند. البته با توجه به اهمیت توجه به کودکان سرطانی، نباید از بالغان سرطانی غافل شد.


ملی‌پوش اهوازی از هندبال خداحافظی کرد

مسعود ظهرابی‌، هندبالیست خوزستانی از تیم‌ملی خداحافظی کرد.
 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسعود ظهرابی، کاپیتان تیم‌ملی هندبال در بازی دوستانه بین ایران و ترکیه، از تیم‌ملی خداحافظی کرد.
 

تیم‌ملی هندبال ایران در نخستین بازی تدارکاتی خود برابر ترکیه در تالار فدراسیون هندبال به میدان رفت. شاگردان کاستلو رافائل موفق شدند در یک بازی نزدیک، در نهایت با نتیجه 28 بر 27 حریف خود را شکست دهند.
 


تخریب اولین سالن اسکواش خاورمیانه در مسجدسلیمان!

سرپرست هیات اسکواش خوزستان از تخریب اولین سالن اسکواش خاورمیانه در مسجدسلیمان خبر داد.
 

محمد آران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خوزستان - اظهار کرد: این سالن که اولین سالن اسکواش ایران و خاورمیانه است، عمری تقریبا 72 ساله داشت و به نوعی جزو آثار باستانی هم محسوب می‌شد ولی متاسفانه هفته گذشته تخریب شد.
 

وی ادامه‌داد: پس از انقلاب اسلامی این سالن به انجمن بسیج دانش آموزی مسجدسلیمان واگذار شد و پس از واگذاری ملک به یک شخص، او تصمیم به تخریب آن گرفت و طی هفته گذشته این سالن تخریب شد. پس از بازدیدی که من از آن‌جا داشتم، مشاهده کردم که در حال سنگ‌ریزی جهت ساخت خانه هستند و با دیدن این صحنه، بسیار ناراحت شدم.
 

سرپرست هیات اسکواش خوزستان گفت: قبلا هیچ صحبتی درخصوص تخریب این سالن نبود و این اتفاق به صورت ناگهانی افتاد. این سالن قدمت بسیاری داشت و اکنون هم از مسوولان این شهرستان ازجمله نماینده این شهرستان می‌خواهم که سالن دیگری را برای این رشته در نظر بگیرند، چرا که این حق جوانان مسجدسلیمانی است و این رشته از این شهرستان به سایر استان‌ها گسترش پیدا کرده است.


توجه به مشکل مترو اهواز در سفر رییس جمهور به خوزستان

  

شهردار اهواز با اشاره به جلسه امروز شهرداران سراسر کشور با وزیر کشور، گفت: رییس جمهور در سفر آتی خود به استان خوزستان مساله حل مشکل فاینانس قطار شهری اهواز را به عنوان یک اولویت مد نظر قرار دهد. 
 

سیدخلف موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه خوزستان- اظهار کرد: در جلسه‌ای که امروز (8 دی ماه) با حضور شهرداران و وزیر کشور برگزار شد، به مباحث عمران شهری اهواز و به خصوص مساله حمل و نقل و از همه مهم‌تر پروژه قطار شهری اهواز اشاره و درخواست کردم به این مسایل و حل مشکلات عمران شهری اهواز توجه بیشتری شود. 
 

وی اظهار کرد: با توجه به این‌که برای تکمیل پروژه قطار شهری اهواز 30 میلیون دلار فاینانس مورد نیاز است، نیاز است حل این مشکل به عنوان یک مساله عمده و اساسی مد نظر مسئولان قرار گیرد.
 

شهردار اهواز تصریح کرد: امیدواریم رییس جمهور در سفر آینده خود به خوزستان مساله حل مشکل فاینانس قطار شهری اهواز را به عنوان یک اولویت مد نظر قرار دهد.
 


مرمت خیابان نادری اهواز باید قبل از 22 بهمن پایان یابد

عضو شورای شهر اهواز گفت: مرمت و تکمیل خیابان سلمان فارسی (نادری) اهواز باید قبل از 22 بهمن ماه امسال پایان یابد.اسکندر زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طولانی شدن مرمت و بازسازی خیابان نادری اهواز به عنوان مرکزی ترین خیابان این شهر اظهار کرد: مسئله خیابان نادری، مشکلی است که تمام اعضای شورای شهر و شهرداری اهواز دغدغه تکمیل و پایان مرمت آن را دارند به این دلیل که این خیابان مرکز شهر به حساب می آید در جوار رودخانه کارون قرار دارد.

وی افزود:  این خیابان به علت نبود اماکن تفریحی مناسب در شهر حتی به منزله یک نقطه تفریحی نیز شناخته شده است و پل نادری که یکی از پلهای مهمی است که بر رودخانه ی کارون احداث شده است رو به این خیابان پر تردد امتداد دارد به گونه ای که اهواز را به یک شهر تفریحی و تجاری مطرح کرده است.

مرمت خیابان نادری اهواز باید قبل از 22 بهمن پایان یابد

زنگنه عنوان کرد: همه اعضای شورای شهر اهواز تمایل به پایان هر چه سریع تر احداث ایستگاه قطارشهری دارند زیرا در این مدت که کار ایستگاه قطارشهری آغاز شده، کسبه فراوانی متحمل آسیب و خسارت شده اند.

عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: این شورا نقش نظارتی در خصوص انجام پروزه های شهرداری اهواز داشته و تمام سعی خود را می کند که کار بازسازی و مرمت خیابان نادری تا قبل از 22 بهمن امسال پایان یافته و به صورت کامل آماده بهره برداری شود.

زنگنه ادامه داد: با وجود اینکه طبق قراردادی که شهرداری اهواز با پیمانکار این پروژه منعقد کرده زمان پایان مرمت این خیابان تا 22 بهمن ماه تعیین شده است، با این روند ساخت و ساز، بعید به نظر می رسد خیابان نادری طبق قرارداد در زمان پیش گفته آماده بهره برداری شود.

وی گفت: در رابطه با مسقف کردن خیابان نادری طرح مقدماتی آن تدوین شده اما تا به حال اقدام عملی برای آن صورت نگرفته است.

زنگنه تصریح کرد: 90 درصد کار احداث ایستگاه قطار شهری در سطح زمین تمام شده و بقیه کار در زیر زمین است. کارهای کلیدی نیز در زیر زمین نسبتا رو به پایان است و پروژه در مراحل آخر خود است.

عضو شورای شهر اهواز در خصوص تردد خودروها در خیابان نادری نیز عنوان کرد: سه طرح مطالعاتی اولیه در دست مطالعه و طراحی برای این خیابان بوده که یکی از آنها احداث تونل ماشین رو در زیر خیابان نادری است.


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic